YerliChat.Com Sohbet Odaları

YerliChat.Com Sohbet Odaları

Yaşamakta olduğumuz şu yıllarda artık internetin hayatımıza ne kadar hükmettiğinin farkındayız sanırım. Öyle ki artık eski ev gezmeleri de kalmadı. Ya da komşularla sohbet yada akraba ziyaretleri. Eskisi gibi tadı olmasa da artık sohbetlerimizi ev ortamında değil de dijital yani sanal ortamlarda gerçekleştiriyoruz. Her ne kadar eskisinin tadını vermese de.
Sanal ortamlarda sohbetin güzel yanları var tabii ki de. Biraz kendinizden biraz karşınızdakinden sohbet adı altındaki çorbaya ne kattınızsa herkes tadı acı yada tuzlu ne olursa olsun o sohbetten kendine pay çıkarır elbet. Sanal ortamlarda ki sohbetlerde kişiler aslında bir perde arkasında konuşur gibi cesur olabiliyor buda özgüven konusunda aslına adeta tek ayağı aksayan birine koltuk değnek gibi destek oluyor. Tabi saygı çerçevesinin dışına asla çıkılmadığı zamanlarda. Çünkü yüz yüze konuşurken her insan ister istemez karşıdakini kırmaktan çekinir ama bir perde arkasındaysanız sanki karşınızdaki bir hayal ürünü gibi etten kemikten yapılmamış gibi davranabiliyoruz , yanlış da olsa. Sohbet siteleri bu açıdan aslında en güzel açık oturum sahaları gibi. Herkesin her farklı ülke yada aynı ülke farklı şehirlerde farklı kültürdeki insanların bilgi alışverişi gibi düşünebiliriz bunu. Ki bu kişilere daha fazla farklı kişilerle sohbet ortamı yaratıyor buda her zaman insanların yararınadır. İletişimde çok etkendir karşılıklı farklı konularda fikirlerini beyan etmek ve yer yer anlaşılmasa bile ortak nokta bulunması her zaman mümkündür. Sohbet sitelerinde yani sanal ortamlarda konuşabilmenin yararı normalde o kadar kişi ile gerçek hayatta sokakta tanışıp konuşmak arkadaş olmak o kadar da mümkün olmaz asla. Çünkü mesafeler ve zaman ve yer şartı her zaman uygun olmayabilir. O yüzden sohbet sitelerini tercih etmemiz de garip değildir. Aksine daha olgun bir yapı sergilemektedir bu sayede kişilerin iletişimi sanal sohbet sitelerinde.Sohbet ederken çok güzel arkadaşlıklar da edinilebilinir oysaki.Düşünsenize bulunduğunuz şehirden farklı bir şehirde birisi ile arkadaş olduğunuzu ve bir sebepten dolayı o şehre gitme durumunuz olduğunu. Güzel olmaz mı oraya gittiğinizde tanıdık bir arkadaşınızın belki dostunuzun olması. Her zaman zor olan birini kazanmaktır kolay olan ise kazanmadığınız birini kaybetmek ya da var olan birini kaybetmektir. Asıl sanat bir kişiyi kazanabilmektedir. Bu kişisel bir başarıdır ve olması gerekendir becerebilirsek tabi. Sohbet Odaları bu anlamda bir güzel platform olarak görüp onu en iyi şekilde değerlendirmek yine bizim elimizde ve kalitesini artırmak. Çünkü izin verdiğiniz derece de insanlar size yaklaşabilir ve size istediğini söyleyebilir sizinle konuşabilir. Siz izin vermezseniz kimse size zarar veremez ve dokunamaz bile. Her sağlıklı sohbet yani iletişimin başında saygı ve empati şarttır.Bunu asla göz ardı etmemeliyiz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.650 okuma
30 Kasım, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat