Birden Çok Kişi ile Skype Konuşabilirmisiniz?

skype

Skype, kullanıcıların bir seferde birden fazla kişiyle iletişim kurmasını sağlar. Bilgisayardan bilgisayara sesli sohbet birden çok kişiyle ücretsiz olmakla birlikte iki veya daha fazla kişiyle sohbet eden videolar, bir gün, bir ay, üç ay veya 12 ay boyunca satın alınabilecek bir Skype Premium aboneliği gerektirir. Bir grupla görüntülü sohbet etmek için Skype 5.0 veya üstü gerekir.

Kaç Kişi Video Sohbeti Yapabilir

10 kişiye kadar bir grup, bir kerede video sohbeti gruplandırabilir. Skype, sesli ve görüntülü bağlantı kalitesini korumak için beşten fazla grup sohbeti yapmamasını öneriyor.

Skype Premium Aboneliği Nasıl Satın Alınır?

Grup sohbetinin en az bir üyesinin Skype Premium aboneliğine sahip olması gerekir. Aboneliği olan kişi çağrıyı başlatabilir ve grubun diğer üyelerini video sohbetine ekleyebilir. Bir abonelik satın almak için Skype’ın ana sayfasına gidin. İmleci “Fiyatlar” üzerine getirin ve açılır menüden “Skype Premium” u tıklayın. İstediğiniz abonelik süresini seçin ve abonelik sütunundaki “Şimdi Satın Alın” ı tıklayın. Bir yıllık abonelik için bir günlük geçerlilik satın alabilirsiniz.

Grup Görüntülü Sohbeti Başlat

Skype’ta oturum açın. Sohbetinize eklemek istediğiniz ilk kişinin adını tıklayın ve içindeki video kamera simgesiyle yeşil düğmeyi tıklayın. Çağrı bağlandıktan sonra, ekranın altındaki “Kişileri Ekle” yi tıklayın ve aramaya eklemek istediğiniz diğer kişileri seçin. Grubun diğer üyeleri çağrıyı cevapladıktan ve kendi webcam’leri bağlandıktan sonra, videoları ekranda görünecektir.

Konferans Aramasını Başlatın

Bir grup sohbeti yapmak için Skype Premium aboneliği gerekmez. Birden fazla kişi ile sesli sohbet başlatmak için, kişinin adının yanındaki yeşil arama düğmesine tıklayarak bir kişi ile görüşme başlatabilirsiniz. Aramaya katılmak için diğer kişileri seçmek için arama ekranının üst kısmındaki “Kişileri Ekle” düğmesini tıklayın. “Diğer Kişileri Ekle” penceresinde diğer arayanları seçin. “Seç” i ve ardından “Tamam” ı tıklayın.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.705 okuma
29 Kasım, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat