ABD-RUSYA Suriyede ateşkes için anlaştı

Rusya ve ABD’nin İŞİT, El Kaide mücadele ve Suriye Devlet Başkanı Esad’ın güçleri genişlemesini sınırlamak için birlikte çalışmaya karar verdiler.

Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya İslam Devleti grubu ve Suriye’de El Kaide iştiraki karşı lockstep çalışan. Devlet Başkanı Beşar Esad’ın hava ve kara kuvvetlerini zorlayacak bir gençleşmek ateşkes geri çekmek için. Aynı zamanda kötü gerekli insani yardım yeni akışlarını sağlayacak.

Bu ayrıntılar Suriye’nin yıkıcı ve karmaşık savaşı sona erdirmek için en son hırslı itme sunmak için Cenevre’de başka maraton toplantısı şapkalı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov olarak Cumartesi ortaya çıktı.

sundown Pazartesi tarafından düşmanlıkların bir ülke bırakma başlattı potansiyel atılım anlaşma, Sayın Esad’ın Rus destekli güçleri ve ABD destekli isyancı grupların, artı doğrudan ellerle Türkiye, İran ve Suudi Arabistan gibi önemli bölgesel güçler tarafından uygun menteşe olacak ya da dolaylı katliam Suriye’nin  / 2 yıl içinde.

 

Nihai umut iki dünya güçleri cihatçıları mücadele odaklanırken, BM arabuluculuğunda uzun durdu barış süreci, Esad’ın elçileri ve muhalefet temsilcileri arasında devam böylece Suriye silahları susturmak etmektir.

Anlaşma, en azından kamuoyu önünde ve şimdi, Başkan Barack Obama bir hafta önce daha az yer almıştı Rusya ve ABD arasındaki güvensizlik ay üstesinden gelmek için görünür.

Şimdi, iki güç 500.000 kişi ve yerinden milyonlarca kadar öldüren bir iç savaşı sona erdirmek için Esad’ı ve muhalif grupları eşya çalışırken de sıraya.

“Bu bizim yeni ilişkilerin sadece başlangıcıdır,” Lavrov, ABD’nin dedi

Washington Fethu’l-Şam, daha önce ABD destekli savaşçıları ile iç içe olan Nusra Cephesi olarak bilinen bir El Kaide bağlantılı grup ile saflarını kırmak için Suriye isyancılar ikna etmesi gerekir. Moskova ayrıntılı değil belirli alanlarda silahlı muhalefete karşı tüm saldırı operasyonları durdurma Esad’ın hükümete baskı etmektir.

“Suriye hükümeti bu düzenlemelerin bilgili ve onları yerine getirmek için hazır olmuştur,” Lavrov gece yarısından sonra Kerry yanında basın toplantısında açıkladı.

Kerry düzenlemesi bağlıdır “dedi insanların seçimleri O sopa yeteneğine sahiptir, biz rejimi hem yükümlülüklerini yerine muhalefet, sağlanan -. Ve diğer destekleyen ülkeler bekliyoruz -. ​​Kuvvetle yapmalarını teşvik edecek”abd

O da mücadele durdurdu ve kan bir diriliş önce yeni yardım konvoylarının önünü açan kısaca tüm ama bu yılın başlarında bir önceki ABD-Rusya ateşkes girişimini mahkum yolundan çıkma olasılığı, ima.

“Hiç kimse güvene dayalı bu inşa ediyor,” Kerry dedi. “Karşılıklı çıkar ve diğer şeyler ile gözetim ve uyum sağlayan bir yolu dayanmaktadır. Bu düzenleme tutarsa, o zaman Suriye genelinde şiddet önemli bir azalma göreceksiniz.”

Anlaşma dört 26 Ağustos beri Kerry ve Lavrov arasındaki toplantılar ve Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Çin’de uzun yüz yüze dahil hummalı diplomasi ay sona eriyor.

askeri anlaşma her iki tarafın uymak sonra bir hafta boyunca ateşkes yürürlüğe girecek ve engelsiz insani teslimat sağlayacak. Esad’ın hava ve kara kuvvetleri artık Fethu’l-Sham hedeflemesine izin olacağını ise daha sonra, ABD ve Rusya, istihbarat paylaşımı ve hedefleme koordinasyonu başlayacaktı; İslam Devleti’ne karşı operasyonlara sınırlı olacaktır.

düzenleme sonuçta hızlandırmaya ve IS ve terörist grupların Birleşmiş Milletler tarafından listelenen kez Nusra olarak bilinen bir grup, karşı dünyanın en güçlü ordularından ikisinin ateş konsantre amaçlar.

Her iki taraf da birkaç önceki truces üzerinde pazarlık kendi uçlarını sunmak için başarısız oldu.

Fakat yeni düzenleme, yeni bir ABD-Rusya terörle mücadele ittifak sözü vererek daha da ileri gidiyor, Obama, ABD yetkilileri başta iktidarda Esad’ı tutmak ve daha ılımlı Esad karşıtı güçleri hedef için tasarlanmış olduğunu söyledi bir askeri müdahale için Putin’i azarladı sadece bir yıl sonra.

Rusya, yanıt olarak, savaş Nusra Cephesi ile iç içe olan gruplara Amerika’nın mali ve askeri yardım da chafed etti. Kerry muhalefet güçleri Nusra tamamen ayırmak için “akıllıca” olacağını söyledi, bir açıklama Lavrov selamladı.

ABD-Rusya etkileşimi önerilen seviye sadece dahili ABD tartışmaların birkaç saat sonra basın toplantısında ortaya Savunma Bakanı Kül Carter ve Milli İstihbarat Direktörü James Clapper, ve Kerry dahil olmak üzere Washington’da birçok önde gelen ulusal güvenlik yetkilileri, tedirgin etti.

Cenevre açıklanmasının ardından, Pentagon sekreteri Peter Cook düzenlemenin korunan onayı sunulan ve uyardı “Önümüzde yakından günlerde bu anlayışın uygulanmasını izliyor olacak.”

Bir noktada, Lavrov, o bir Amerikan yanıtı için saatler süren bekleyişten olarak nitelendirdiği ile hayal kırıklığı ifade görüşmelerde “Bir gün çağırarak” düşündüğünü söyledi. Daha sonra, ekleme ve votka iki şişe “Bu ABD heyeti, dan” diyerek, pizza çeşitli kutuları ile gazetecilere sunulan “Bu Rus heyet değil.”

13’den fazla saat süren Cenevre müzakere oturumu, sayısız militan gruplar, değişen ittifaklar ve ABD ve Rusya, Suudi Arabistan ve İran, Türkiye ve Kürtlerin rakip çıkarlarını içeren bir çatışmanın karmaşıklığı vurguladı.

anlaşma uymak Esad’ın hükümet ve isyancı grupları alma şimdi Halep, Suriye’nin en kalabalık şehri ve savaş yeni odak etrafında mücadele rages olarak daha zor olabilir.

Esad’ın hükümeti birkaç anahtar transit noktaları ele geçirmek, son birkaç gün içinde eski Suriye ticari merkez kendi ablukayı sıkın ortaya çıktı.Halep’te çatışmaların kırk gün Suriyeli insan hakları grubuna göre, 160 çocuk olmak üzere yaklaşık 700 sivili öldürdü.

Kerry hükümeti ve isyancılar alması gerekirdi çeşitli adımlar sıraladı. Onlar şimdi sivil trafik ve insani teslimat askerden arındırılmış bölgeler geri çekin ve izin vermelidir – özellikle Halep içine.

“Halep barış olursa, biz bir diplomatik çözüm umudu aydınlatmak inanıyoruz” dedi. “Halep parçalanmış olmaya devam ederse, Suriye ve halkının umutları acımasız.”

Ama barış için önceki planları gibi, Cumartesi günkü planı yaptırım mekanizmaları yoksun görünmektedir. Rusya, teoride, anlaşma kırmak isyancı gruplara karşı hareket tehdit edebilir. Ama Esad bomba rakibini eğer ABD iç savaşı girmeden Obama’nın uzun süredir devam eden muhalefet verilen kendisine karşı herhangi bir eylemde mümkün değildir.

Ortadoğu, ana Suriyeli muhalif şemsiye grubu yeni ABD-Rusya anlaşması sivillerin acı kolaylaştırmak amacıyla yürürlüğe umduğunu söyledi. Basma Kodmani, Yüksek Müzakereler Komitesi, icra mekanizmaları da dahil olmak üzere gerekli olacak ekleyerek, Rusya anlaşma uymak Esad’a baskı gerektiğini Associated Press söyledi “düşmanlıkların durdurulması ve rejim hava kuvvetleri (bir) topraklama.”

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.562 okuma
10 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat