ASTRONOMİ, GEZEGEN VEBURÇLARIN İLİŞKİSİ

ASTRONOMİ, GEZEGEN VE BURÇLARIN İLİŞKİSİ

GEZEGENLERİN ve BURÇLAR :Günümüzdegezegenlerin, insanlar veburçlar üzerinde ki önemi her zaman merak konusu olmuştur. Astroloji ileuğraşan kişilerin ortak kararı ise, gezegenlerin dünya üzerinde ki olaylaraneden oldukları ve bireylerin ruh halini olumlu veya olumsuz yöndeetkiledikleri yönündedir. Son dönemde yaşanan olaylarabakılırsa pekte haksız sayılmazlar değil mi?

Peki ruhumuzun derinliklerinehükmedebilen bu gezegenler hangi burçları temsil ediyor acaba birazda ona gözatalım.Önceliğimiz güneş olsun. Temsil ettiği ve yöneticisi olduğu burç iseAslandır. Ay Yengeç, Merkür ikizler ve başak, Venüs ise Boğa ve Terazi’yi temsiletmekte. Sırası ile diğer Burçların gezegenlerine göz atalım. Mars Koç Akrep,Jüpiter Yay Balık, Satürn Oğlak ve Kova, Neptün Balık ve Plüton ise Akrepburcunun yönetimi altındadır. Tabi her burcun kendini iyi ifade edebildiğigezegenler bunlar. Birde kendini kötü hissetmesine, duygu karmaşasına itenburçlar var. Önada başka bir yazımızda yer vereceğiz.

Aslına bakılırsaburçlar,gezegenler,evren,astronomi ciddi araştırmalar gerektiren bilim dalları.Her Burcun temsi ettiği gezen o gezegenlerin ise tıpkı insanlar gibi inişçıkışları mevcut. Biz buna ”Ergenliğe giren gökyüzü” tanımını uygun gördük.Bilinmeyen her zaman merak konusu olmuştur. Evren ise sonsuz güzellik ve sırsahibi olmakta halde bu sırrı bizimle paylaşmasını beklemekte yarar var. Gezegenler ve konumları artı açıları, bu sonsuz sırda ipucu olacaklardır.Gönlünüzde güneşler açsın, bir dahaki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
1.857 okuma
8 Aralık, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

  • Çok güzel bir yazı olmuş. Astronomi hep ilgimi çekmiştir. Ve bence kesinlikle gezegenlerin düzeni insanların genel ruh hallerinin değişmesine sebep olabiliyor.

  • güzel bir makale olmuş elinize sağlık burçları her zaman takip ederdim bu konu sayesinde burçlar hakkında daha cok bilgi sahibi oldum teşekkürler.

  • Burclar hakkinda guzel makale

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat