Bir Yaşam Koçu Edinin

Bir Yaşam Koçu Edinin


Kişisel ve profesyonel yaşamınızı geliştirmenin, mükemmellik boyutunda yükselmenin en etkili yollarından biri sizi yönlendirecek bir akıl hocası edinmektir. İşte ve yaşamda başarı elde etmek, noktaları birleştirme sürecidir. Bütün yapmanız gereken başkalarının ulaştığı sonuçlar için kullandıkları alışkanlıkları, disiplini ve stratejileri bulmak ve davranışlarını kopyalayarak noktaları birleştirmektir. Onların adımlarını, onların attıkları sırayla takip ettiğinizde, sizin de aynı sonuçlara ulaşmanız kesindir. Kişisel davranış yolunuzu aydınlatabilir, zor zamanlarınızda sizi yüreklendirir ve öğrenme yolculuğunuzda zaman kazandırabilir.

Ben kendi yaşamımda, bana etkili yaşamın temel ilkelerini gösteren, bir kavşağa geldiğimde doğru yolu işaret eden bir çok akıl hocasıyla kutsandım. Ben bu özel insanların çoğunu, İngilizcenin en sevdiğim güçlü sorularından birini sorarak buldum: “Lütfen bana yardım eder misiniz?” Yaklaştığım insanlardan bir tanesi bile sahip olduğu bilgi ve deneyimi benimle paylaşmayı reddetmedi. Akıl hocalarımdan bir çoğu zaman içinde değerli dostlarım oldular, onlar olmasaydı yaşamda bugün bulunduğum yere gelemezdim.

Koçluk kişisel ve profesyonel mükemmelliğe ulaşmak için uygulanan eksiksiz bir programın en önemli öğelerinden biri haline geldi. Hayatın her kesiminden insanlar bunun olumlu değişimler yaratmak ve yaşamlarına kalıcı sonuçlar getirmek için en iyi yöntemlerden biri olduğunu anladılar. Ülke çapında yaptığım aylık yaşam koçluğu konferanslarından birinde bir yönetici düşüncelerini şöyle dile getirmişti: “Kişisel gelişim kitapları hayallerimi belirlememe yardım etti. Sizin kişisel koçluk programınıza katılmaksa, onlara tam olarak nasıl ulaşabileceğimi görmenin yanında, yaşamıma da yeniden denge getirdi.”

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.268 okuma
28 Kasım, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Deniz Salman

    Gerçekten çok haklısınız. Bu zamanlarda sizi yönlendirebilecek ve doğru yolu gösterecek birilerinin olması çok önemli.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat