Botoks Tedavisi sonrası morarma ve şişliği azaltmak için basit ipuçları

Enjeksiyonlardan kaynaklanan morluk ve şişliği azaltmak için çok şey yapılabilir! İşte en çok test edilen önerilerimiz:

1. Tedaviden bir hafta önce Ibuprofen veya Aspirin almaktan kaçının. Yüksek tansiyon veya kalp rahatsızlığı için bunları alırsanız doktorunuzla onayladığınızdan emin olun.

2. E vitamini, sarımsak, balık yağı veya ginkgo biloba almayı durdurun, bunlar ayrıca morarma riskine de katkıda bulunabilir. Botoks tedavisinden birkaç gün önce arnika hapları almayı düşünün.

3. Günde ve tedavinizden sonra ağır aerobik egzersiz yapmaktan kaçınmak genellikle daha iyi bir fikirdir. Dokuya kan akışı arttıkça, morarma şansınız da artar!

4. Çoğu dermal dolgu maddesi, hyaluronik asit taşır. Bu, özellikle tedaviden hemen sonra enjeksiyon alanına su toplar. Botoks tedavisinden 24-48 saat sonra egzersiz yapmaktan kaçınmak şiddetle tavsiye edilir. Bu, herhangi bir ağır fiziksel aktivite sırasında küçük kan damarlarının yırtılması durumunda meydana gelebilecek aşırı şişlik ve morarma riskini azaltır. Buhar seansları ve saunalardan kaçınmak da iyi bir fikirdir.

5. Dermal dolgu maddesinden veya Botoks enjeksiyonundan sonra 2-7 gün boyunca uçmaktan kaçının; kabin basıncı değiştiğinde dolgu maddesi yerleşme şeklini etkileyebilir ve herhangi bir kötü etkiyi uzatabilir.

6. Son olarak, enjeksiyon bölgesinde derhal soğuk bir kompres (buz küpleri değil) uygulamak şişliğin azaltılmasında yardımcı olabilir.

7.  Enjeksiyon alanında Proboxin kullanın  – Proboxin, Botox enjeksiyonlarının ve Dermal Dolgu Maddelerinin istenmeyen yan etkilerini azaltmak için özel olarak tasarlanmış yeni nesil formülasyondur. Bu  Botoks sonrası bakım kremi  , tedaviden sonra en az yedi gün, sabah bir kez ve gece bir kez kullanılmalıdır. Formülasyon iyileşmeye yardımcı olan ve iyileşme süresini en aza indiren organik maddeler seçmiştir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
2.014 okuma
6 Mart, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat