Cilt Bakımı

Yaz başlangıcında , yüz cildinin günlük bakımında ve makyaj uygulamasında bazı değişiklikler yapmak gereklidir . Kışın toz ve temel deriyi soğuk rüzgar ve dontan korur. Ve yaz aylarında sadece deriye zarar verebilirler.

Sıcak mevsimde, cildin kış döneminden sonra nefes alması ve iyileşmesi gerektiği için makyajı kötüye kullanmamalıdır. Toz ve temel miktarını azaltmak gereklidir. Ve güçlü bir ısıda, onları tamamen terk etmek en iyisidir. Sabah yıkandıktan sonra, tonlamalı bir infüzyonla nemlendirilmesi gereken yüzü pamuklu bir bez ile silmek önerilir.

Aşağıdaki tarifi kullanarak böyle bir infüzyon hazırlayın.

Tonlama infüzyonu
İçindekiler:
100 ml su
1 tatlı kaşığı kuru ıhlamur çiçeği
1/2 lt sıvı bal:

Kireç çiçekleri kaynar suyla dökülecek ve yaklaşık 15 dakika bekletilecektir. Daha sonra gerin ve bal ekleyin. Alınan infüzyon , yalnızca yıkandıktan sonra değil, aynı zamanda gün boyunca yüz cildi ile temizlenebilir. Cilt üzerinde sadece tonik bir etki yaratmakla kalmaz aynı zamanda besler.

Öğleden sonra, hafif bir nemlendirici yüz kremi kullanılması önerilir. Akşamları, önce kozmetik sütü ile cildi temizlemeli ve sonra yıkamak için köpük kullanarak yıkamalısın. Hafif gece kremi yüze hafif masaj hareketleriyle uygulanmalıdır.

Buna ek olarak, haftada en az iki kez, vitaminler ve faydalı maddelerle cildi güzelleştiren sebze veya meyve maskeleri hazırlamanız önerilir .

İşte evde havandan gelen bir yüz maskesi .

Havuç maskesi
Malzemeler:
2 adet çiğ havuç
birkaç damla zeytinyağı
1 adet yumurta sarısı

havuç rendelenmiş ızgarada rendelenmelidir ve elde edilen kütle yumurta sarısı ile iyice karıştırılır. Daha sonra zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın. Karışım temizlenmiş yüzeye pamuklu çubuk ile uygulanmalı ve 25 dakika bekletilmeli ve sonra ılık su ile durulmalıdır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.558 okuma
19 Aralık, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat