iPhone Skype başlangıçları

İnternet telefon hizmeti Skype zaten bir Internet bağlantısı üzerinden dünyanın herhangi bir yerinde ücretsiz veya ucuz arama yapmak için bir yol sunar. Bugün, Skype arkasında Lüksemburg merkezli şirket, Wi-Fi bağlantısı üzerinden Apple’ın iPhone ve iPod Touch üzerinde çalışan bir uygulama serbest bırakır.

Uzun mesafe: Yeni Skype iPhone app ekran görüntüsü. Yazılımı Skype kişileri yanı sıra düzenli telefonları aramak için kullanılabilir.

Hizmet zaten bazı Nokia cep telefonlarında ve Windows Mobile veya Google’ın Android çalışan bu kullanılabilir. Ama Apple cihazların üzerindeki çıkması önemlidir. Bir son sanayi göre raporda , iPhone ABD’de tüm mobil trafiğin yüzde 50 sorumludur

Skype iPhone Truphone, saçak mevcut tek Voice-over-Internet Protocol (VoIP) uygulaması değildir ve Nimbuzz diğer örnekleridir. Ancak bu uygulamalar, dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcı Skype’ın ağına Skype veya erişim gibi birçok özellik sunmuyor.

diğer VoIP uygulamalarında olduğu gibi, Apple Wi-Fi ağlarına Skype kullanımını sınırlamak ve Skype verileri Bu AT & T ses dakika ve kısa mesaj kalkan yardımcı olacaktır ABD’de AT & T tarafından işletilen hücresel ağ üzerinden seyahat izin vermez gelir. Ayrıca, Wi-Fi kapsama mevcut durumu ile, VoIP hücresel ses planları gerçek bir alternatif sağlayacak düşüktür.

AT & T, özellikle de genel olarak mobil VoIP Skype uygulaması ilgili açıklama yapmadı. Ancak bazı GSM operatörleri ses gelirlerini koruma konusunda daha proaktif olmuştur. Onlar VoIP yazılımı ve WiFi bağlantılarını kullanarak yapılan aramaları tespit böylece T-Mobile USA, biri için, yakışıklı değiştirdi. o 10 $ bir ay maliyeti ek planı için kaydoldum sürece Daha sonra bir abonenin kablosuz dakika karşı bu çağrıları ücretleri.

Gelecekte, bir teknoloji olarak adlandırılan derin paket inceleme sonunda isimli mobil cihazlarda ne kadar başarılı VoIP ılımlı bir rol oynayabilir, David Chamberlain, Arizona merkezli, In-Stat araştırma firması için analist söyledi. Belirli paketler yeniden önceliklendirilmesi böylece “cep telefonu operatörleri kendi ağında çok fazla trafik olduğunu karar verdi ve onlar sevmiyorum bir paket görürseniz, o zaman, trafik biçimlendirebiliyor”. Bu şekilde, Chamberlain, diyor veri ağı üzerinden gönderilen ses trafiğini öncelik ve arama kalitesini bozacak olan yolda yavaşladı olabilir. Skype çok popüler olursa, o servis sağlayıcıları bu rotayı almak zorunda olabileceğini spekülasyon.

Chamberlain ayrıca cep telefonu taşıyıcıları aslında Skype kullanan müşteriler yararlanabilir düşündürmektedir. “Bu sadece Wi-Fi üzerinden çalışıyor ve bu iyi bir şey,” diyor. “Eğer kapalı kullanmak istediğiniz aygıtı var ise, o zaman operatör orada çalışan bir ağ oluşturmak zorunda değildir.” Bu kimin cep telefonu hizmeti evlerinin içine düşüyor tüm bu insanlar için özellikle geçerlidir. Bunun yerine daha fazla kule ekleyerek sinyal kapsama geliştirmek için acele hücresel sağlayıcıları, Chamberlain diyor, onlar sadece kullanıcıların kaynağını izin verebilir ve VoIP kullanmak için kendi Wi-Fi ağı için ödeme yaparsınız.

Skype iPhone uygulaması hızlı bir deney bir dizüstü bilgisayarı kullanarak elde çağrı kalitesi benzer olduğunu göstermektedir. Oturum kolay ve rehber hemen ekranda yüklenir.

ABD dahil başka cep telefonu-maliyetler dakikada iki kuruş içinde olmayan bir Skype numarayı arayarak düzenli hizmet, olduğu gibi.Aramalar eş zamanlı bir bilgisayar ya da iPhone ulaşacak Skype kullanarak aldı, ancak iPhone çalmaya için sırayla, uygulama açık ve çalışır olması gerekir.

Telefon kalitesi sürece, Wi-Fi sinyal güçlü olduğu kadar iyi olsa da, iPhone Skype kullanarak sakıncaları bir dizi vardır. İlk olarak, Wi-Fi radyo uzun süreli kullanımı Skype araması hücresel olandan daha hızlı pil tüketimini olacak, böylece pil gücü emmek eğilimindedir. İkincisi, telefon-içinde-bir-telefonu deneyimi unintuitive ve bazı kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir. İdeal olarak, Skype, aynı olmazdı Skype veya hücresel şebeke arka plan ve gelen aramalar çalıştırmak olacaktır.(Skype izin verebilir iPhone yazılımının bir sonraki yükseltme uygulaması aktif çalışan olmasa bile itti aramalarının). Ve üçüncüsü, iPhone uygulaması Skype masaüstü sürümü metin mesajlaşma ve görüntülü sohbet gibi, yaptığı tüm özelliklere sahip değildir. iPhone’un Kamera pozisyonu, ekranın karşı tarafında, olanaksız sohbet iki yönlü video yapar.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.445 okuma
11 Ekim, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat