Mirc Nedir IRC Nedir

mobile

C: Ben RC açılımı Internet Relay Chat ( internet yoluyla iletti tartışma ) internette bir iletişim protokolüdür. Anlık mesajlaşma için anlık iletişim için kullanılır.

S: Nasıl bağlanılır? 
C: Ben burada IRC bağlanmak için çeşitli yöntemler vardır. ana sitesi olarak en ulaşılabilir bir JAVA uygulaması aracılığıyla bir bağlantı sunan bir web sitesi aracılığıyla Langochat
başka yolu da bir IRC ağına bir sunucuya bağlanmak için bir istemci yazılımı indirmektir. Çok fazla müşteri var. Windows için en çok kullanılan mIRC. UNIX için, en çok kullanılanlardan biri , bir metin modu istemcisi olan BitchX . Bununla birlikte, X-Chat gibi X altında bir grafik arabirimi olan bazı istemciler vardır .
Bu müşterilerin çoğu betimlenebilir, yani kullanıcının kişisel ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. Langochat daha az deneyimli veya ağ için özellikle uygun bir komut dosyası kullanmak isteyen kişilere erişimi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir komut mIRC vardır. Bu kullanılabilir burada .

S: Temel Konular: IRC hakkında tartışmak için nelere ihtiyacım var? 
R: LIRC büyük bir dünya! Yerlichat ağının şu anda birkaç yüz kullanıcısı var, ancak küçük bir ağ. Bu yüzden herkesin herkesle aynı anda ve sürekli konuştuğu açıktır.
Seyir edebilmek için, insanlar seçtikleri kanalları (veya chans’ları) yaratır veya bunlara katılırlar. Daha sonra bir seferde tüm bu kişilerle sohbet edebilirler. Mevcut şarkıların listesi, daha önce bahsedilen çeşitli istemcilerdeki / list komutuyla elde edilir .
Ayrıca / query nick komutunu kullanarak başka bir kullanıcıyla özel olarak sohbet edebilirsiniz. Bu komut, istemcinizde yeni bir pencere açar ve buraya yazdığınız tüm mesajlar doğrudan bu kişiye gönderilir.

S: Bazı kullanıcılar niçin niçin ‘@’, ‘%’ veya ‘+’ kullanıyorlar? 
C: Bir kullanıcı listesindeki isimlerin önündeki önekler, o kanaldaki durumlarını tanımlar. 4 olası durum vardır:
– Operatörler: @ önek – Onlar chan yönetiminden sorumludur. IRC esas olarak kendi kendini düzenler, ve spam, sel, hakaret, diğer kullanıcıları rahatsız edebilecek şeyler gibi rahatsızlıklardan kaçınmak operatörlerin görevidir. onlar, ops olduğu şansın kullanıcılarını tekmelemek (tekmelemek) veya yasaklama (erişimi reddetme) yetkisine sahiptir. Ayrıca, değişim modlarını da değiştirebilirler (sonraki soruya bakınız).
– Yarım Operatörler: önek% – Değişim yönetimi ile ilişkilidir. Onlar gibi, onlar, yarı-ops oldukları değişimin kullanıcılarını tekmelemek (yasaklamak) ya da yasaklama (erişimi engelleme) yetkisine sahiptir. Aynı zamanda bazı geçiş modlarını da değiştirebilirler.
– Sesler: önek + – Sesin durumu diğer her şeyden daha onurludur. Bununla birlikte, ılımlı bir değişiklik durumunda (mod + m aktif) bir işlevi vardır, çünkü bu durumda yalnızca operatörlerin ve seslerin konuşmasına izin verilir. Bu durum, kanal veya diğer kullanıcılara güç vermez.
– Kullanıcılar: önek yok – Kullanıcılar bir değişimin temeli (teorik olarak). Tartışmak için oradalar ve bu onların tek olasılıkları, ama her şeyden önce IRC’nin ilkesi değil mi? 😉

S: Bir mod nedir? Mevcut olanlar nelerdir ve ne için vardır? 
C: U n modu seçeneği bir tür. İki tür mod vardır. Bir takıma başvuranlar, diğerleri bir değişime. Onları uygulamak için/ mode <+ | -> [parametreler] . Etkinleştirmek için + ‘yı devre dışı bırakarak -. Parametreler isteğe bağlıdır. Örneğin bir anahtar için bir anahtar tanımlarken kullanılırlar. Langochat’taki modların listesi ve bunlara karşılık gelenler (Büyük harflere dikkat):

Bir mod için modlar :

i : Sadece Davet Et. İnsanlar gelmek için davet edilmeli. Örnek: / mod #chan + i
k : Anahtar (ardından bir tuş). Kodu girmek için doğru anahtarı vermeniz gerekiyor. / Ceciestuneclef + k #kanal moda (anahtar erişim chan olarak “ceciestuneclef” koymak)
l: Limit (bir sayı takip eder). Odada bulunan kişi sayısı limite ulaşmışsa, hiç kimse şerefiye katılamaz. Örnek: / mod #chan + l 25 (25 kişiye sınırlama sınırı)
m : Orta. Bir odadan sadece operatörler (@), yarı operatörler (%) ve sesli (+) konuşabilirler. Örnek: / mode #chan + m
n : Harici mesaj yok. Odada sadece insanlar konuşabilir. Örnek: / mod #chan + n
p : Özel. Chan özel olarak söyleniyor. Bu mod kullanım dışı bırakıldı. Örnek: / mod #chan + p
r : Kayıtlı Kanal. Oda kayıtlıdır ve ChanServ koruması altındadır. Bu modu sadece Servisler ayarlayabilirsiniz.
R,: Kayıtlı Kullanıcılar. Sadece kayıtlı bir nickli kullanıcılar bu tuşa basabilir. Örnek: / mod #chan + R
s : Gizli. Chan, orada olmayan kullanıcılar için tamamen görünmez. Artık / listede görünmüyor . Örnek: / mod #chan + s
t : Konu. Sadece kanal operatörleri konuyu değiştirebilir. Örnek: / mod #chan + t
c : Renk Yok. Renkleri içeren mesajlar değiştirilemez. + S daha az kısıtlayıcı modu kullanmak daha iyidir. Örnek: / mode #chan + c
S : Renkleri siler. Renkleri içeren mesajlar şovda kabul edilir, ancak renkler kaldırılır. Örnek: / mod #chan + S

b: Ban. Biriyle birilerini yasaklamanıza izin verir. Örnek: / mod #chan + b ban maskesi (form nick..user@domain.tld)
o : Op Belirtilen nickde operatör durumunu verir / kaldırır. Örnek: / mod #chan + o nick
v : Ses. Belirtilen nicke sesli durum bildirir / kaldırır. Örnek: / mod #chan + v nick

Bir nick için mod:

i : Görünmez. Bu mod sizi görünmez kılmaz, ancak / who komutlarını kullanarak elde edilen bağlı listelerde yer almanızı engeller . Örnek: / nick modu + i
x: Gizli sunucu. Bu mod, sunucunuzu şifrelemek için kullanılır, böylece artık herkese açık görünmez. Bu, IP’nizi insanlar tarafından bilinmesini önler, bu bir güvenliktir. Bu mod girişte varsayılan olarak etkindir. Örnek: / mode nick + x
w : WALLOps alır. Örnek: / nick modu + w
s : Sunucu bildirimleri alın. Örnek: / mode nick + s
k : Gets, iletileri sunucudan öldürür. Örnek: / mode nick + k

Telefonlar ve kullanıcılar için başka modlar da vardır, ancak bunlar sadece IRCOps için erişilebilirdir ve bu nedenle burada ayrıntılı olarak açıklanmasına gerek yoktur.

S: Yardım ile bu SSS’de cevap bulamıyorum !!!!! 
R: SSorununuz bu SSS’de değilse , yine de langochat yardım sitesinin geri kalanını ziyaret etme fırsatınız var . Sorunuza cevap bulamıyorsanız, sorunun cevabı daha teknik ise, # ağda sorularınız ağ ile ilgili #langochat konusunda IRC konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.955 okuma
16 Mart, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat