Müminlerle sohbet

Müminler şovmen kalbine her yıl durmadan Ramazan ayının gelişi.Nasıl değil, erdem binlerce bu ayda teklif etti. Pahala satış, Tanrı’nın bağışlaması her zaman ve mekan yerine dağılmış. sumringah Ramazan hoşgeldin sürece daha sonra gün saymaya yüz tutulan hükümler eksikliğinin farkında olan bir kişi, hiçbir anlamı yoktu. günah Ramazan önümüzdeki ay için mutlu dışında, hiçbir anlam ifade ona bulaşması nasıl fark Bireyler.
Gerçek müminler Bu Benefactor
Ramazan ayı tam olarak yararlanarak Tanrı tarafından açılan kapılardan biri sadaka geçer. İslam sık sık sadaka bir sürü halkını teşvik eder. Ve Ramazan ayı, bu uygulama yine daha tavsiye olur.Ve cömert bir müminin karakteri için doğru olduğunu. Allah ve Resulü cömert ve açık yürekli insanlar olmak Müslümanlar için bir örnek verdi bile emretti. Bu cömertlik hadis olarak, Allah teâlâ sıfatlarından biridir bilin:
“Şüphesiz, Allah Çoğu Verilmesi olduğunu O cömertlik ve asil ruhu, o kötü karakteri nefret seviyor.” (İK. Al Baihaqi, Shahihul Câmi içinde shahihkan Al-Albani ‘de, 1744)
Bu hadisten böylece griping cimri ve kötü karakter değil, gerçek bir mümin karakteri olduğu sonucuna varılabilir. Aynı şekilde, sevgi yalvarıyor doğası, bir müminin karakteristik değildir. Hatta aksi bir mümin çok vermek için bu. Peygamber kelime olarak sallallaahu ‘alaihi sellem’in:
“El üstünde el altında daha iyidir. üstünlük verir ve aşağıdaki elle sorar biridir biridir. “(İK. Buhari no.1429, Müslüman no.1033)
Buna ek olarak, cömert tabiat iyi, tafaqquh fiddin tarafından mengilmui din destekliyorsa, bu yüzden en yüksek Tanrı kulu konumunu elde edilecek, yani dindar ve juud (cömert) iki özellik bir araya getirir. Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
İlk, Tanrı tarafından ve din bilimi anlama rizqi verilen kulu: “Dünya görevlilerinin dört çeşit içindir. O mülkün kullanımının Allah’a adamış ve o dostluk bağlanmak için kullanılan. Onun mülkiyet hakları yürütür ve Tanrı’ya gerçekleştirdi. . Sonra bu en iyi hizmetçi konumudur “(. HR Tirmizi, no.2325, şöyle dedi:” Hasan Sahih “)
hayır erdemi
Allah Subhanahu Wa teâlâ gerçekten hayırsever olanlar tesbih et.O erdemler ve cevapların bir çok sadaka vermek seven insanlar için inanılmaz söz verdi. şans, erdem, sadaka verenlerin görkemini anlatan önermenin yüzlerce vardır. Neredeyse kısmen keshahihannya kontrol edilmesi her ne kadar İbn Hacer el-Heytemi, Al Inaafah Fimaa Ja’a Fis Shadaqah Dhiyaafah Wad başlıklı bir kitapta sadaka önceliğini ilgili hadis yüzlerce toplamak. bu niteliklerin çoğu, bütün iyilik bir uygulama, yani sadaka araya gelerek sanki. Bu nedenle, biliyorum ve bu argümanlar onu çağırdı değildir ve o çok hayırsever elini taşındı değildi olanlara şaşırtıcıdır.
hayır, diğerleri arasında önceliğine arasında:
1. Charity günahı kaldırabilirsiniz.
Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
“Su ateşi söndürür olarak Charity günahını alabilir.” (HR. Tirmizi, shahihkan Al Albani sahih olarak Tirmizi anda, 614)
Çünkü burada sadaka ile Diampuninya günahları elbette günahları için tövbe eşlik etmelidir. Değil kasten yutmaya, yolsuzluk gibi ahlaksız eylemleri de tefecilik meşgul insanların çoğu, hile, hırsızlık yetim mülkiyet alarak ve o ‘başabaş’ hayır günah sonradan sadaka planlanan bunları yapmadan önce olduğu gibi. bu büyük bir günahtır, Tanrı’nın ihanet güvenli bir duygu çünkü böyle haklı değil. Allah-u Teala şöyle diyor:
“Allah’ın azabından güvende hissediyor musunuz? Hiç kimse güvende hissettim ve insanlar dışında Allah’ın azabı kaybedenler vardır “(QS Al Araf:. 99).
sadaka vermek 2. İnsanlar günün sonunda gölge alacak.
Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in bir gölge var insanların 7 çeşit anlattı, Allah, gündüz sonunda başka hiçbir gölge bir gün varken. got it adamın biri türü vardır:
“Sağ eliyle sadaka vermek biri, o sol elini neyi sağ elinde ile araç gereçler bilmiyor ölçüde onun kredi sakladı.” (İK. Buhari no. 1421)
hazine nimet veren 3. Sadaka.
Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
“Hazine sadaka ile azalmış olmayacaktır. Ve Tanrı bağışlayıcı bir hizmetçi mutlaka onu otorite katacak. “(İK. Müslüman, hayır. 2588)
onun malı ne azalır olmayacak mı? Şerh Sahih Müslim, Nevevî şöyle açıklıyor: “alimler burada ne kastedilmektedir iki şey içerdiğini söyledi: Birincisi, onun özelliği donatılmış ve herhangi bir zarar bağışladı. Yani için hazine azaltma ‘bile mola’ soyut nimet ile kaplı. Bu duyular ve alışkanlıkları ile algılanan olabilir.İkincisi, eğer o dzatnya böyle özellik azalır, daha sonra azalma ‘break-bile’ örtülü Kazanılan ödül ve ödül miktarı birçok kez çarpılır. “
4. Allah çarpar sadaka vermek mükâfatlandırırız.
Allah-u Teala şöyle diyor:
“Sadaka, erkekler de kadınlar da verin ve Allah’a iyi bir kredi ödünç olanlar, hiç şüphesiz onlara (ödül) iki katına olacaktır; . Ve ödül onlar için çok “(. Qs Hadid Suresi: 18)
5. sadece sadaka vermek isteyenler tarafından girilebilir cennet bir kapı vardır.
“İnsanlar o cennetin kapılarından biri tarafından çağrılır Allah yolunda iki hazineleri, vazgeçmek:” Ey Allah’ın köle, “zevk almak için buraya gel. o namazı kılıp seven insanlar gelmişti, o savaşçıları gelen duanın kapı, çağrılabilir bunun sadaka kapısından çağrılır sadaka seviyor gruplardan gelirse, bu, cihad kapısından çağrılır. “(İK . Buhârî hayır, Müslüman no.3666. 1027)
6. sadaka kişinin inanç kanıtı olacaktır.
Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
“Charity kanıtıdır.” (İK. Müslüman 223)
Bir Nevevî şöyle açıklıyor: “Bu inanç gerçeğin kanıtıdır. o Shidqu Imanihi delili (inanç gerçeği) ‘dir çünkü bu nedenle bu yüzden “adlı shadaqah
7. Charity mezarın azabından kurtarır.
Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
“Charity mezarda yangın azabı sönecektir.” (İK. Thabrani, shahihkan Al Albani sahih olarak Targheeb anda, 873)
8. Charity tüccarlar aracılık ahlaksız yapmak önleyebilir
Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
“Ey tüccarlar, gerçek şeytan ve günah satışı mevcut hem de. . Sonra satın alma ve sadaka satış ile süslüyor “(.. HR no 1208 Tirmizi, şöyle dedi:” Hasan Sahih “)
sadaka vermek 9. İnsanlar göğüs havadar ve mutlu kalbini hissetmek için.
Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in cimri insanlar cömert kişi hakkında permisalan Nice, verilmesi:
“Kasık için göğüs üzerine giyilen zırh var iki insan gibi sadaka vermek isteyenler ile cimri olanların meseli. Onun havadar ve onun cilt üzerinde gevşek hissettim çünkü sadaka, sadaka vermek insanlar. ölçüde ciltte iz bırakmaz onun parmak uçlarını ve zırhını görmedim. onun cilt tutkal sıkıca her çevresi pelitnya zırh hissettim çünkü, cimri insanlar olsa. O dinlenmek için çalıştı ama yapamadı. “(İK. Buhari no. 1443)
Ve bu kendimiz için bkz kesinlikle değil asla? zevk, gurur, biz ihtiyacı olan başkalarına sadaka verdikten sonra geniş göğüs duygusu vardır.
Ve sadaka faydaları ve sadaka vermek insanların üstünlüğü hakkında vaaz daha birçok argüman. kalp denilen değil mi?
Ramazan Cömertlik Peygamber
sallallaahu ‘alaihi sellem’in Messenger, bizim için en iyi örnek, o en cömert ve hayırseverlik daha güçlü Ramazan ayında olduğunu. İbn Abbas radhiallahu’anhuma rivayet edilir:
“Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in en cömert idi. Ve yine o Gabriel tanıştığımda Ramazan ayında daha cömert. Gabriel Kur’an öğretmek için her gece onu karşılamak. Ve Peygamber cömertlik sallallaahu ‘alaihi sellem’in esen rüzgar aşıyor. “(İK. Buhârî, no.6)
Yukarıdaki hadisten Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in temelde çok cömert olduğu bilinmektedir. Bu da Enes bin Malik radhiallahu’anhu tarafından onaylandıktan:
“Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in en cesur ve en cömert idi.” (İK. Buhari no.1033, Müslüman hayır. 2307)
yine daha cömert yani ama Ramazan özel bir andır. Hatta Hadiste, Hz sallallaahu ‘alaihi sellem’in cömertliği esen rüzgar aşmak için söyledi. Bu benzetti çünkü Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in çok hafif ve hızlı bir şekilde darbeler rüzgar gibi, fazla düşünmeden, vererek hızlı. hadiste de doğa ‘mursalah’ (darbe), ima cömertlik Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in tarafından rüzgar bir değer büyük faydalar, rüzgar iyi ve yararlı olduğu gibi sürekli sürekli darbeler rüzgar olduğu vererek, yanı sıra değil bir kökene sahiptir. Bu açıklama Fethu’l-Bari Al Asqalani İbn Hacer tarafından teslim edildi.
Bu nedenle, örneği takip iddia biz o zaten aynı ruhu olmalıdır.Başka herhangi bir aylık aşan, Ramazan ayında, daha sık ve daha kullanışlı sadaka ruhudur.
Ramazan Dahsyatnya Charity
Bu ay, diğer aylarda zekât daha güçlü olan Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in Ramazan ayında sadaka daha fazla coşku örnek nedenlerinden biri sadaka kaynaklanmaktadır. Ramazan sadaka önceliğine arasında yer almaktadır:
sadaka ve cennetin güvencesi ile birlikte gece namazı ile birleştiğinde 1. Oruç.
Ramazan Oruç yüce bir ibadet olduğunu, oruç bile ödül sınırlı çarpma değildir. Bir Kudsi Hadiste de bildirildiği gibi:
“Her insan işler 700 kata kadar semisalnya iyilik ödüllendirilir.Allah-u Teala ve Yüce şöyle dedi: ‘. Oruç hariç, Ben ve cevap verecektir için oruç, çünkü’ “(. HR Müslüman no.1151)
Ve sadaka, biz onun erdemlerini biliyoruz. Sonra gece namazı, aynı zamanda büyük bir ibadet, Ramazan ayı dahil eğer geçmiş günahları günah olabilir, Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
“Çünkü inanç ve ödül umut gece dua insanlar, geçmişte affedilir.” (İK. Buhari 37, 2009, Müslüman, hayır. 759)
Her şey karşılığında yapılırsa bu büyük Ramazan ayında toplanan ve üçüncü uygulama cennetten bir garantisidir. Peygamber kelime olarak sallallaahu ‘alaihi sellem’in:
“Şüphesiz Paradise dışarıdan görülebilir ve iç dışarıdan görülebilir oda bulunmaktadır. Allah onun en insani uyku. “(İK. At Tirmizi, 1/317, Hidayatur Ruwah içinde İbn Hâcer el-Askalanî dihasankan, 2 / İbn Hibban Al Majruhin no.1984 iyi, sadaka gıda, açlık ve dua edenlere ihsan 47, Targheeb de Sahih’inde dihasankan Al Albani, 946)
2. diğerlerinden oruç ek ödül alın.
Biz zaten Ramazan oruç ödül ne kadar büyük biliyor. O zaman, diğer insanlarla bizi ödüllendirmek daha tekrar iki katına başarmayı ödül açlık oruç sevabını artırabilir düşünün. Subhan Allah! Ve bu açlık başka bir kişi için iftar yemeği vererek, sadaka ile gerçekleşebilir. Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in şöyle dedi:
“. İnsanlar, o ödül azaltmak ufak olmadan ödül alacak oruç başkaları ile iftar elbette vardır” (. HR Tirmizî sayılı 807 de, şöyle dedi: “Hasan Sahih”)
çanak üç tane tarih veya su bile sadece bir bardak, başkalarına vermek kolay ve ucuz bir şey hızlı kırmak için yeterli olmasına rağmen.
“Değilse o zaman değilse Peygamber sallallaahu ‘alaihi sellem’in su birkaç yudum, sonra bazı Tamr (kuru tarihleri) ile, bazı ruthab (ıslak tarihleri) ile iftar.” (İK. Tirmizî, Ahmed, Ebu Davud At en-Tirmizi Sahih’inde sahih Al Albani olarak sınıflandırılır, 696)
Nasıl inanılmaz bu mübarek ayda bu kadar geniş ödül biçmek için bir fırsat O’nun köle Allah Teâlâ’ya cömert.
Ramazan 3. sadaka daha kolaylaştırdı.
Ramazan ayında sadaka önceliğine biri bu soylu ayda, her kişinin sadaka da dahil olmak üzere iyilik işler yapmak izin olmasıdır. Bu insanlar her zaman insanların kendinize bir iyilik bırakmak davet şeytanın günaha düşmek temelde kolay olması kaçınılmazdır, şöyle dedi:
“. Sen yoldan beni cezalandırdı Çünkü, ben gerçekten düz yolda (hinder) onları gidiyorum” (. Qs Al Araf: 16)
İnsanlar yardım için isteksiz ve ağırlık olduğunu. Ancak Ramazan Peygamber tarafından haber verdiği Allah, kulları iyi yapmak kolaylaştırır sallallaahu ‘alaihi sellem’in:
“Ramazan geliyor ise, cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları şeytanlar zincirleme kapalı ve.” (Müslim no. 1079 HR. Buhari no.3277)
Ramazan atmosferi başka aya kadar farklı nasıl ve gerçekte biz kendiniz görün. İnsanlar o genellikle diğer aylarda yapmaz iyilik işler yapmak için istekli. Sübhanallah.
Ramazan her uygulama sünnet iyilik zorunlu işler olarak bir ödül verildi, ve tapu Ramazan ayı dışında olacaktır ibadet 70 kez ödül ile ödüllendirilir edeceğini, bazıları tarafından inanılan ne kadar, bu inanç doğru değildir. Bu zayıf bir hadis, hadis olduğunu yatan inanç Çünkü:
“Ey insanlar, büyük bir ve mübarek size gelmiş. İçinde o (ibadet) değeri 1000 aydan daha iyi olduğunu, bir gece vardır. Allah yükümlülük olarak gündüzleri oruç yapılmış ve Sünnet (tathawwu ‘) eylemi olarak onun gece döndü. Kim bir iyilik (Allah’a) yakın (o) o başka bir zorunlu ibadet yapmak gibi görünüyor. zorunlu işler yapıyor kimse, o 70 diğer aylarda iyi yapmak gibi görünüyor. Ramazan sabır ayıdır, ve sabır bir cevap cennettir. O (aynı zamanda) bir mümin (artı) rızık artırır karşılıklı yardım, içinde. (O) Kim, o zaman günahların (af) affetmiş olur, yangın kurtarma ekipleri bir kişinin oruç açık bırakın ve o hiç açlık kişi (o) ödül düşürmeden, oruç kişi olarak ödül aldı. Ey Allah’ın Rasulü, açlık açık bir kişi olarak verilecek yiyecek yok hepimiz “Sonra arkadaşı,” dedi. Tanrı tarihten itibaren açık veren kişi ya da bir yudum için mükafat verir “Peygamber, dedi ‘alaihi sellem’in sallallaahu” su veya süt. Ramazan, cehennem ateşlerini (af) ve nihayet kurtuluş affetmiş pertengahannya lütuf başında ayıdır. “
Al Baihaqi Al Hakim, İbn Huzeyme (no. 1887) ve Al rivayet Bu hadis Targheeb (178) At Ash-habani. Böyle bile Al-Albani bu hadisi Münker, ADH Lineage Dhaifah tarafından söz konusu yanı sıra Sünen El-Hekim de Dhiya Al Makdisi’nin (3/400) tarafından Targheeb Wat Tarheeb Al Mundziri (2/115) gibi hadis uzmanları tarafından bu hadis didhaifkan (871 ).
Birden fazla ödül Ramazan dışında zorunlu ibadet 70 kat ödül olmasına rağmen Özetle, yerli ve dışında Ramazan ayında hem her iyi işler, 700 kat Allah’ın 10 ile çarpılır. hadis dayalı:
“. Her iyi işler ve sadaka kötülük Allah rekor” Sonra Resulullah şöyle açıklıyor: “Bir iyilik amaçlanan, ama uygulama yok insanlar, Allah bir ödül iyilik mükemmel onun için kaydetti. Bir iyilik amaçlanan insanlar, daha sonra onu uygulamaya Allah kadar onu 10 700 kez ödül kaydetti. “(İK. Müslüman no.1955)
Bu nedenle, Ramazan ayında sadaka vermek insanlar çarpılır olacağını ödül 10 yardım için daha fazla kez 700 sonra 16 uzman uygulama sadaka yine Tanrı’nın iradesine göre iki katına katlanmış Al Araf ayet, iyi işler olmasıdır. Buna ek olarak sadaka çeşitli erdemleri olsun. O gece dua ile açlık sadaka uygulaması eşlik Sonra, sonra ona cennet güvence verildi. o kişiyi açlık İftar için sadaka yemekleri vermeyi unutmuş olmasaydı, sonra ödül sadaka verildi olanların ödül ile birleştiğinde olmuştu katına olmuştur. insanlar hızlı sonra kazanılan ödül tekrar çarpılır birden fazla ise kırmak için bir yemek verilirse.
Yerli chat sitesinde bizlerle beraber islami sohbet yapan herkese teşekkürler arkadaşlar .
FB_IMG_1455112515170

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.506 okuma
22 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat