Samsung Galaxy Note 7 pil patlamalarından sonra satışını durdu

SEOUL, Güney Kore (AP) – Samsung cihazların bazı pilleri şarj ederken patladı bulduktan sonra, sadece iki hafta amiral gemisi telefonun lansmanından sonra, Cuma günü Galaxy Note 7 akıllı telefon satışları askıya aldı.

Koh Dong-jin , başkanı Samsung ‘ın mobil iş, zaten Not 7s satın müşterilerin ne olursa olsun onları satın ne zaman, yeni akıllı telefonlar için bunları takas mümkün olacağını söyledi.

Samsung tam olarak telefonlar kullanıcıları tehlikeye sokabilecek belirlemek için yollar buldular değil çünkü amiral gemisi akıllı telefon ilk küresel hatırlama ne miktarda yayımlamaktadır.

Not 7s Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 10 ülkede raflardan çıkardı ediliyor.

Koh şirketin soruşturma iki pil tedarikçilerinden biri tarafından yapılmış bir pil hücresi alev telefonu neden olduğunu bulduğunu söyledi. O pil tedarikçisi isim reddetti.

“Dışarı bulmak çok zor oldu bu yüzden üretim sürecinde küçük bir sorun vardı,” Koh düzenlediği basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte.

 

Bazı alıcılar telefonları yakalanmış yangın bildirdi ya da sosyal medyada yanmış telefonların fotoğraf paylaşımı, şarj sırasında patladı. Samsung 35 gibi davaları Güney Kore ve yurtdışı teyit ettiğini söyledi.

problemle ilgili yaralanmalar hiçbir raporlar bulunmaktadır.

Samsung bu ürünün 19 Ağustos lansmanından bu yana 1 milyondan fazla Not Ekle 7 akıllı telefonlar sattı söyledi. Hala envanterindeki, bugüne kadar yaklaşık 2,5 milyon Not Ekle bazıları 7 telefonları üretmiştir. Koh onlar da geri döndü ve yenileri ile takas edileceği bildirildi.

 

Şirket yeni telefonlar için eski Not 7s takas başlamak üzere yaklaşık iki hafta alacağını tahmin.

Çin satış süspansiyon etkilenmez. Şirket Çin’de satılan Not 7 başka bir tedarikçi tarafından yapılan bir pil kullanılmıştır söyledi.

 

samsun not 7

 

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.486 okuma
4 Eylül, 2016
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat