Sohbet sitelerinde hedef belirleyin

Hedef Belirlerken Kararlı Olun

            Birçok konuşmacı ve yazar sizi hedef koymanız konusunda yüreklendirir, ancak çoğu bu konuda “hedeflerinizi kağıda yazdığınızda sihirli bir şey olur.” Demekten başka, neden bunun bu denli güçlü bir disiplin olduğunu açıklamaz. Bana göre, yaşamınızın her alanında çok net açıklanmış hedefler belirlemenin üç nedeni vardır. Birincisi, çok fazla seçenekten dolayı karmaşık bir hal alan dünyanıza yeniden odaklanmanızı sağlar. Yaşadığımız çağda her an için yapılacak çok fazla şey var. Dikkatimizi dağıtabilecek çok fazla rahatsızlık da cabası. Hedefler arzularımızı belirginleştirir ve böylelikle bizi istediklerimize götürecek faaliyetlere odaklanmamıza yardımcı olur.

Net bir şekilde açıklanmış hedefler size daha zekice seçimler için bir çerçeve oluşturur. Eğer tam olarak nereye gittiğinizi bilirseniz, sizi oraya taşıyacak faaliyetleri seçmeniz kolaylaşır. Hedeflerinizi  yazmak niyetinizi belirginleştirir (ve vizyonunuzu gerçekleştirmenin ilk adımı onu tanımlamaktır). Roman yazarı Saul Bellow’un bir zamanlar gözlemlediği gibi: “Net bir plan, sizi seçim işkencesinden korur.” Yazar Glenn Bland de bu konuda, “Hedefler ve planlar endişeyi yaşamdan uzak tutar,” diye yazmıştır. Hedef koyarsanız, davranışlarınız gündelik ruh halinize bağlı olmak yerine, yaşam amacınızın doğrultusunda ilerleyecektir.

Hedef koymanın işe yaradığını gösteren ikinci nedense, bunun sizi fırsatlar karşısında uyanık tutmasıdır. Bu disiplin, kişisel, profesyonel ve manevi yaşamınızda arzuladığınız hayatın olasılıklarını aramaya doğru zihninizi neredeyse bir mıknatıs gibi çeker. Üçüncü olarak da, net açıklanmış hedefler koymak sizi belli bir davranış rotasının yükümlülüğü altına alır. Bunlar sizin öncelikleriniz doğrultusunda davranmanızı ve fırsatların kucağınıza düşmesini beklemek yerine(genelde böyle yaparız ya) yaşamınızda isteklerinizin gerçekleşmesi için harekete geçmenizi sağlar. Yaşama karşı yükümlülüğünüzü üstlenmenin ve günlük enerjinizi arttırmanın en iyi yollarından biri sizi sorumluluk altına alacak ve motive edecek hedefler belirlemektir. O halde büyük hedefler koyun. Siz, maddi ve manevi, sadece hayalleriniz kadar zenginsiniz. Reklam dehası David Ogilvy’nin bu konudaki sözleri şöyledir: “Iskalamayın. Sıradanlığın dışını hedef alın. Ölümsüzler şirketini hedef alın.”

Sohbet siteleri, chat siteleri, bedava sohbet, seviyeli sohbet, dürüst sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.180 okuma
27 Ekim, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat