Trafik cezaları

LÜTFEN HIZLI GİDİP BİRİLERİNİN CANINI ALMA!

Merhaba yerli chat dostları.Trafik kazalarında her yıl binlerce insanımızı kaybediyoruz.Kazaların
En büyük faktörü yine insan tabiki.kurallara uymamak,uykusuz ve yorgun araç kullanmak,aşırı hız yapmak.Bakın yaşanmış bir olay.
Adamın biri otoyolda son sürat gidiyordu. Karşıda polis vardı. Göstergeye bakınca ibrenin 140’ın bile üzerinde olduğunu fark etti. Halbuki bu yolda hız sınırı 90’dı. Kendi kendine söylenmeye başladı:

– Off, sırası mıydı şimdi ? Şimdi kesin polis ceza kesecek. Trafik puanım da dolmak üzere. Dolarsa ehliyetime el koyarlar…

Trafik polisi arabayı durdurdu. Adamın korktuğu başına gelmişti. Polis cebinden kağıt kalem çıkarıp yazmaya başladı.

Adam bu sırada nasıl yırtacağını düşünüyordu. Polise bakınca gözünün bir yerlerden ısırdığını fark etti. Galiba geçen ki futbol maçında stadyumda görmüştü. İkisi de aynı takımı tutuyorlardı. Bu belki işe yarayabilir diye düşündü adam.

– Ya bu hafta çok pis yenildik dimi? diye söze başladı ama polis oralı olmadı.

Adam taktik değiştirmeyi denedi.

– Memur bey bu seferlik ceza kesmesek? Ceza puanım dolarsa 5 yaşındaki küçük kızımı okula bırakamayacağım. Karımın da ehliyeti yok zaten.

Polis hiç oralı olmadan yazmaya devam ediyordu.

– Bu radarlar bazen doğru göstermeyebiliyor. Bu seferlik hızı biraz düşük yazsak? Bu haftanın maç biletleri benden olsun, ne dersin?

Polisin yüz ifadesi halen asıktı ve adamın dediklerine hiç aldırmıyordu. Adam içinden polise sinirlenmeye başlamıştı. Kendi kendine söylendi:

– Güya aynı takımı tutuyorum. İnsan bir kereliğine müsaade eder. Bu herifle karşılaşmamak için maça bile gitmem bir daha!

Adam bir taraftan da polisin ehliyet ve ruhsatını neden istemediğini merak ediyordu. Polis yazmayı bitirince yazdığı kağıdı camın aralığından adama verdi ve arkasını dönüp gitti.

Kağıdı alan adam bunun ceza olmadığını görünce çok sevindi. Kağıtta şunlar yazıyordu:

“Sayın sürücü; Eskiden benimde senin gibi bir kızım vardı. Henüz 4 yaşındayken hızlı bir sürücü onu çarpıp öldürdü. Adama kaza ile adam öldürmek suçundan 1 sene hapis verdiler. Adam süresi dolunca hapisten çıktı ve şimdi çocuklarını doyasıya öpüp koklayabiliyor. Ben ise koklayamıyorum. Adamı affetmeye çalışıyorum ama kızım geri gelmedikten sonra her şey boş. Her gün kızımı düşünüyorum. LÜTFEN SEN DE HIZLI GİDİP BİRİLERİNİN CANINI ALMA!”
Sizde trafikte kurallara uyar diğer.insanlara saygılı olursanız daha az insanımızı kaybederiz.
Herkese hoş sohbetler dilerim.
…SöZ…

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.285 okuma
20 Ağustos, 2017
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat