WhatsApp herkes için güvenli mesaşlaşma

WhatsApp Salı günü yaptığı duyuruda , mesajlaşma ve çağrı servisinin artık tüm kullanıcılar için tamamen uçtan uca şifreli olduğunu ve bunun sonucu olarak Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma hizmetinin hükümet müdahalesi emirlerine uymayacağını açıkladı.

Mesajlaşma uygulaması devi , şifrelemeye yönelik Açık Fısıltı Sistemleri ile ortaklık kurdu ve bu da tüm hizmet boyunca yayıldı: sohbet, grup sohbetleri, ekler, sesli notlar ve Android, iPhone, Windows Phone ve Nokta ve BlackBerry cihazlarındaki sesli çağrılar.

Dünya genelinde bir milyardan fazla kullanıcı için şifrelemeyi varsayılan olarak etkinleştirmek , geçen yıl boyunca şirkettarafından aşamalı olarak kullanıma sunuldu .

Şirket, WhatsApp çalışanlarının bile mesajlarınızı okuyamadığını söyledi.

“Mesajlarınız ellerinizde olmalı. Bu yüzden WhatsApp mesajlarınızı ilettikten sonra sunucularımızda saklamıyor ve uçtan uca şifreleme, WhatsApp ve üçüncü tarafların onları okuyamayacağı anlamına geliyor,” diye yazdı. Web sitesinde bir açıklamada .

Open Whisper, bir kullanıcı bir kez güncellendikten sonra “e2e” -kapağı dolduğunda, uygulama versiyonunu düşürseler bile kullanıcı için düz metin iletmeye izin vermeyeceğini söylüyor.

WhatsApp, sektörde normal hale gelm

ek için uçtan uca şifrelemeyi beklemektedir: “WhatsApp, yaptığınız her şey için varsayılan olarak tam uçtan uca şifreleme yapabilen birkaç iletişim platformu arasında yer alsa da, sonuçta en sonunda kişisel iletişimin geleceği.

Daha geniş şifreleme planları hakkında bilgi edinmek için Facebook‘a ulaştık.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.722 okuma
8 Mayıs, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat