WhatsApp – Nedir?

Bu nedir? 
Whatsapp, kişilerinizle konuşmanıza izin veren bir akıllı telefon mesajlaşma uygulamasıdır. Birkaç veya iki görüşme yapmak ve metinleri, görüntüleri, videoları, sesleri ve GPS konumunu değiştirmek mümkündür. 

Uygulama mesaj alışverişi yapmak için İnterneti kullanır ve SMS ile rekabet halinde gelişmiştir. Başarısı, bazılarının, uygulamanın sunduğu zenginleştirmeler yoluyla SMS’in sonuna katkıda bulunduğunu düşünmesidir. 

Nasıl çalışır?
Whatsapp’ı kullanmak için, ilk yıl ücretsiz olan uygulamayı, ardından yılda 0,79 kuruş indirmeniz yeterli. Sadece bir kullanıcı adı ve bir fotoğraf ile bir profil oluştururuz. Uygulama hemen hangi telefon rehberinin uygulamaya sahip olduğunu belirler. Böylece onun kişilerini bulmak, eklemek ve mesaj alışverişine başlamak çok kolaydır. 

Whatsapp   çok akıllı bir onaylama sistemi sunar : mesajın yanındaki yeşil onay işaretlerinin sayısını sayarak mesajınızın gönderim durumunu öğrenebilirsiniz. Bir işaret, metnin sunucuya ulaştığı anlamına gelir; iki işaret, mesajın hedefine ulaştığını gösterir.

Whatsapp, İnternet’in çalışmasını gerektirir; SMS’in aksine dünyanın herhangi bir yerindeki değişimler için ücretsiz olmanın avantajı, bazen bir paket sayılır ve pahalıdır. Bu aynı zamanda dezavantajdır: uygulama 3G veya WIFI’a erişmeden çalışmaz. 

Her gün, Whatsapp:
· 500 milyon kullanıcı 
· 700 milyon değiş tokuş edilmiş fotoğraf 
· 100 milyon video 
· 64 milyar mesaj 
· Kullanıcıların medyan yaşı 18-34 yıl 

Dikkat puanları
· – 3G ağınızı kullanıyorsanız, kendinizi önemli maliyetlere maruz bırakma riski altındaki kotasını aşmamaya dikkat etmeniz gerekir.
· – Değiştirilen mesajlar kaydedilebilir. Böylece kelimeler ve grafik içerik zararlı oldukları takdirde ihraççısına karşı korunup saklanabilir. 
· Birçoğu Whatsapp’ı uzaktakilerle etkileşimde bulunmak için kullandı. Uygulama kullanımı çok kolaydır ve sınırsız bir internet erişim planına sahip olan ve daha fazla insanın SMS’lerini sıklıkla değiştirir. 

Biliyor muydun 
Whatsapp verilerinizle herhangi bir reklam işi yapmaz ve uygulamanın reklamını asla yapmaz. Kurucular tarafından açıkça gösterilen bir felsefedir. Bununla birlikte, başarısı ve bunun gibi kullanıcı tabanı o kadar önemlidir ki, servis Facebook şirketi tarafından 19 milyar dolara satın alındı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.468 okuma
19 Temmuz, 2019
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat