Yabancı Sohbet Online Tavsiye Ve İpuçları

Bu gün ve yaşta, internet yardımıyla her şeyi pratik olarak yapabilirsiniz . Pizza sipariş etmek istiyorsanız, nasıl sipariş verilir videolarını bulun ve hatta yol boyunca birkaç arkadaş edinebilirsiniz. Şimdi, yabancılarla çevrimiçi sohbet etmek için bir konuşma yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bunu akılda tutmak önemlidir; Güvenliği hatırla her zaman önce gelir! İnternette bir yabancıyla sohbet ederken yeni ve heyecan verici görünebilir, yine de eğlenirken güvende kalmanızı sağlamak istiyoruz. İşte bir kaç kişi ve yabancılarla sohbet etmeyi ihmal etmeyin.

İnternette yabancılarla sohbet ederken ne tür bilgiler çevrimiçi koymalıyım?

İnsanların istemedikleri zaman sizinle iletişim kurmak için kullanabileceği şekilde, çevrimiçi bir yabancıyla sohbet eden hiçbir kişisel bilgi vermeyin.

Bir yetişkinin izni yoksa, asla vazgeçme:

  • Gerçek isminiz veya arkadaşlarınızın isimleri
  •  Ev, okul veya e-posta adresi
  •  Ev veya cep telefonu numaraları
  • Kendin bir fotoğraf
  • Ebeveyninizin bankası veya kredi kartı bilgileriniz

 Güvenlik yazılımı güncel tutun:

En yeni güvenlik yazılımlarına, web tarayıcısına ve işletim sistemine sahip olmak virüslere, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı en iyi savunmadır.

 İnsanlarla şahsen tanışabilir miyim?

Ebeveynleriniz veya bakıcınızın izni olmadan, çevrimiçi tanıştığınız kişilerle tanışmayı, onları ne kadar iyi tanıdığınızı düşünün.

Sadece çevrimiçi olduğunuzu düşündüğünüz biriyle tanışmak , kim oldukları hakkında yalan söyledikleri için tehlikeli olabilir.

İzin alsanız bile , ilk kez tanıştığınızda yanınızda bir yetişkin olduğundan emin olun .

 

Bağlantıya tıklamaktan kaçınmayı öğrenin:

Reklamlara yanıt vermek ve bilmediğiniz veya şüpheli görünen birinden geldiklerinde e-postaları açmak. Sadece ( “O bağlantı sonrası mı?”) Arkadaşınızı aramak için bu ekstra zaman ayırın bankanız URL’sini yazın veya başka şekilde yaparak dünyevi bilgelik göstermek değil bu sosyal mühendislik hileler için düşüyor.

İyi bir şifre kullanın:

Tüm hesaplar ve cihazlar tarafından (Benzersiz ve karmaşık). En önemli iki hesap şifresi sosyal ağınız ve e-posta hesabınız içindir. Hacker sosyal ağınızın kontrolünü ele geçirir, arkadaşlarınızı internette dolaştırabilir. E-postanıza sahip olduğunda, şifrenizi “şifremi unuttum” bağlantısını kullanarak tüm diğer hesaplarınızdaki şifreyi sıfırlayabilir.

Şifrelerinizi düzenli olarak değiştirin:

Ofisinizin e-postanız için düzenli parola değişiklikleri gerektirmesinin bir nedeni vardır. Şifreniz ele geçirilmiş olsa bile, tüm hesaplarınızda düzenli olarak değiştirerek hesabınıza erişme şansınızı ortadan kaldırırsınız. Bir ipucu, tüm hesap ayarları sayfalarınıza bir bağlantı ile takviminizde her 90 günde bir hatırlatıcı ayarlamak olacaktır. Tıklamaları kolaylaştırmak ve değişiklikleri düzenli hale getirmeyi kolaylaştırır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
590 okuma
31 Mart, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Chat