Aşk Nedir?   

Aşk Nedir?

 

Hiç aşık oldunuz mu? Aşk ne demek? İnsan Aşık olduğunu nasıl anlar?

Tarih boyuna böyle sorulara cevap aradı insanoğlu ama hiçbir zaman net bir cevap bulamadı. Aşk nedir diye sorduğumuz her insan farklı farklı yanıtlar verdi. Çünkü her insanın aşkı yaşayış, aşkı kavrama ve yetiştiği topluma göre değer yargıları vardır.

Aşkı aramanın yanlış olduğunu düşünmüşümdür kendimi bildim bileli. Kendimi ne zamandan beri bildiğimi bile bilmeden bu cümleyi kurmak biraz komik oldu gerçi. Aşk ya da benzeri bir duyguyla tanıştığım ilk zamanları hatırlıyorum da… Gerçekten de insanı uyutmayan ama uyuşturan bir etkisi vardı. Genç yaşlardaysanız özellikle 18li yaşlardaysanız aşk sizin çocuklukla gençlik sınırınızın yerini değiştirebiliyor. Ne zaman aşık oldu,k nerede aşık olduk, kime aşık olduk gibi pek çok soruyu beraberinde getirebiliyor. Bazen normal bir sohbet ortamında başlayan ufak bir kıvılcım bazen saatler, günler, haftalar süren takip ve bekleyiş gibi platonik bir durum, bazen de hatta pek çok insanın ilk tercih ettiği şekilde “ilk görüşte aşk”. İlk görüşte aşk nasıl bir şeydir acaba? O kişiyi ilk gördüğün an etrafında yıldızlar mı belirir? Nefesin mi kesilir? Bayılacak gibi mi olursun? Yani bilmek istediğim ilk görüşte aşık olduğunu nasıl anlar insan? Dünya’da 8 milyarın üstünde insan var. Toplasan bunların kaçı ilk görüşte aşık olmuştur.

Aşık olmak bir lütuf mu? Aşık olmak bir lanet mi? Yoksa ortalama 70-80 yıl yaşadığımız şu kısacık ömürde mutlu olmak dediğimiz hayal dünyasının giriş kapısı mı?

Peki sohbet sitelerinde aşk yaşanırmı diye bir arkadaşın sorusu var bence her iki tarafta samimi ise vede dürüst iseler neden olmasın aşk heryerde yaşanır yeterki insanlar doğru olsun bizler bedava sohebt siteleri kurarak aşk gibi güzel bir duyguyu yaşamalarını vede bunu herkese tavsiye etmelerini arzu ediyoruz kimse aşktan kötülük görmez yeterki samimiyet olsun dostluk olsun bu aşk deniline duyguyu nerde yaşarsın sanal dünyada bence çıkarı olmayan chat siteleri vede sohbet siteleri herzeman en uygun olan çözümlerin başında gelmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.401 okuma
5 Aralık, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat