DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

Merhaba arkadaşlar, bugün ben dâhil birçok kişinin ortak sorunu olan ”Diyetler ve Diyet listeleri ” hakkında konuşmak istiyorum. Ahh şu”Ne yersem yiyeyim kilo almıyorum” diyenler yok mu? Böyle kişilere çok zaman selam dahi vermiyoruz değil mi? Ya da sohbet konusu kilolarımız olduğunda birtadımız kaçmakta kabul edelim. Keşke aklımıza her estiğinde kalori hesabı yapmasak ya da yesek yesek ama hiç kilo almasak… Hayal dünyamız çok geniş ama uyanmakta yarar var bu kâbustan. Kâbus diyorum çünkü Can Boğaz’dan falan gelmiyor arkadaşlar. Zaman içerisinde aldığımız kiloları maalesef aldığımız  hızlılıkta geri veremiyoruz. Giydiğimiz kıyafetlerin bedenini büyütmek yerine, alanında uzman bir diyetisyenden yardım almak en kolay çözüm. Evet,zor, kabul ediyorum ama uzman yardımı almadan biz bu yağları eritemiyoruz. Sosyal ağlarda hepimiz mutlaka ” 3 günde 10 kilo verin ya da Muhteşem zayıflatan Çay”reklamları görmüşüzdür. Garantisinden emin olmadığımız bir sürü saçma sıvı tükettik beki de. Hiçbirisinde can güvenliğimizi düşünmedik. Oysaki metabolizmamız ne kadar çok hareketedersek o kadar sık ve hızlı çalışmakta.

Zayıflama çayları, yiyecekleri ve hepsinin ortak amacı bizi bünyemizde ki yağlardan kurtarmak diye bilinir. Peki diyetisyenlerin amacı ne? Aynı göreve hizmet etmek değil mi? Öyle ise nedendiyet yapmaktan kaçıyoruz.Hayatımızı sağlıklı beslenme yönünde kurmamızı tavsiye eden uzman kişiler, bu yaşamda bizlere spor yapmamızı daöneriyor. Örnek verecek olursak, gün içerisinde yapmış olacağımız 45 dakikalık yürüyüş, metabolizmamız açısından son derece faydalı ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Rengârenk içecekler yerine bol su tüketmek, yapacağımız diyet ve sporu daha masrafsız hale getirmekte sanırım.

Unutmayın hayat standartlarımızı,bizler nasıl oluşturursak o şekilde yaşarız.Diyet yapmak, spora gitmek,yürüyüşeçıkmak bizlerin beden sağlığı içinönemli bir faktör. Beden sağlığı yerinde olanbir bireyin, ruhu ve psikolojisi de yerinde olur. Kendinize değer verin.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
3.090 okuma
9 Aralık, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat