Makale Yazma Yayınlama Kuralları

Bugün internette daha fazla içerik dizin sitesi olmasa bile yüzlerce kişi var. Sadece yazınızı bir yazı dizinine göndermeniz tek başına yazınızın parçasının serbest bırakılmasını sağlamaz. Birkaç makale web sitesinde sadece birkaç kolay erişim talimatı bulunmaktadır. Neredeyse tüm popüler ve saygın web siteleri yayınlanıyor ve reddedilenler konusunda ciddi.

Bu nedenle içeriğinizin yazarın gereksinimlerine uygun olduğundan emin olmalısınız. Bunlar genellikle bir web sitesinin ana sayfasında bulunur. Birçok sahibi ve deneyimli makale yayıncısı, yazarların büyük bir kısmının giriş standartlarını gözden geçirmekten rahatsız olmadıklarından yakınır. Bir avuç düşük dereceli site, özellikle içerik veritabanını geliştirmek isteyen yepyeni bir makale dizininde gönderilen her türlü yazımı onaylar. Bununla birlikte, Google tarafından çokça değerlendirilen popüler dizin siteleri, makale dizininde yayınlananlar konusunda çok daha dikkatli ve seçici olma eğilimindedir.

Makale yazarlarının makalelerini gönderirken verdiği en yaygın hatalar şunlardır:

  1. Web bağlantılarını ve reklamları ilişkilendirin. Çok sayıda internet sitesi, üye web bağlantılarına sahip makaleleri onlara onaylamaz. Normal olarak yazarın kaynak kutusunda izin verilir; bununla birlikte, çok sayıda yazar, yazışma gövdesindeki ilişkili bağlantıları bir satış sahası gibi daha fazla ses getirmesi konusunda ısrar ederler. Bu tip post genellikle kabul edilmiyor. Web içeriğinizin ilginç ve okuyucu ile etkileşimde bulunduğu belirli olduğundan emin olun.
  2. Makalelerde veya kaynak kutularındaki e-posta bağlantıları. Potansiyel yazarlar, bunları kullanırken gelişebilecek problemleri bilmekte yardımcı olabilirler. Makale dizini internet siteleri, sadece internet arama motoruyla değil, posta çiftçisi ve otomatik tarayıcılar tarafından taranmaktadır. Her türlü çevrimiçi makalede e-postanızı sağlamak yazarın akıllıca bir fikir olmadığı için büyük miktarda spam gönderiyor. E-postalar da çok sık değişiyor; sizi ilgilendirmeyen bir elektronik posta adresiyle internette sayısız yazı bırakıyor.
  3.  Çok düşük miktarda içerik var. Tüm makale web siteleri makale üzerinde kelime sayımı kısıtlamaları koymaz. Açıkçası, 400’den az kelimeye sahip olan her türlü yazı yalnızca yazarın sitesinde bir web bağlantısını teşvik etmek için geliştirilmiştir. 600 ila 800 kelimeyi bulan makaleler daha iyi bir yöntemdir ve yararlı bilgileri okumak ve dahil etmek için daha rahat oldukları için izleyiciler için genellikle biraz maliyetlidir. Onay oranlarının yükseltilmesine yardımcı olması için, yayınınızın kelime sayımı politikalarına uygun olduğunu doğrulayın. Her dizinin post gönderimler için kendi kuralları vardır.

Sizi web üzerinden maruz kalma oranını arttırmak istiyorsanız, makaleleri gönderdiğiniz her çevrimiçi makale dizini için standartları iyice inceleyin. Bu yazar yönetmeliklerine uyarak, web içeriğinizin yayınlanması şansınızı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin trafiğini daha da arttıracak profesyonel yazar olarak kendinizi belirlersiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.497 okuma
7 Şubat, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :
300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat