Yabancılarla Sohbet Etmenin Önemi

Yabancılarla Sohbet Etmenin Önemi

 

Tanımadığımız, yabancı insanlarla sohbet etmek bazen sıkıcı bazen gereksiz hatta bazen de kötü sonuçlar doğurabilse de herkesin hayatında en az birkaç kez yapması gereken bir deneyimdir. Farklı kültürlerden insanlarla tanışmak, kaynaşmak, sohbet etmek hem kişisel gelişimimize hem de sosyal gelişimimize oldukça yarar sağlar. Kendi kabuğumuzdan çıkabilmeyi, sadece bir konu hakkında bile olsa hayata başka bir açıdan, farklı bir pencereden bakabilmeyi sağlar yabancılarla sohbet etmek.

 

Özellikle seçtiğiniz meslek insanlarla konuşmayı, iletişim kurmayı gerektiriyorsa belli bir sosyal kesimden gelip sadece o yerin kültürü ile yetişen insanları çok zorlar. Ama bir insan ne kadar yabancı ile kaynaşmış, ne kadar farklı insan tanımışsa o kadar da kendini geliştirmiş olacaktır.

 

Tanımadığımız İnsanlarla Sohbet Etmek

 

Aynı ülkede hatta aynı şehirde yaşadığımız insanlarla sohbet etmek farklı ülkeden insanlarla sohbet etmekten daha kolaydır. En azından aynı dilde benzer jest ve mimiklerle iletişim sağlarsınız. Sizden farklı bir aile ortamında yetişen farklı deneyimlere sahip farklı kişiliklerle tanışmak bir an için bile olsa kendi dünyanızdan çıkmanızı sağlar.

 

Üstelik böyle farklı kişilerle olan sohbetiniz zamanla arkadaşlığa dönüşebilir ve giderek artan bir çevreye sahip olursunuz. Ve bu kişilerle olan arkadaşlığınız hatta belki sadece tek bir sohbetiniz bile günün birinde hiç ummadığınız bir yerde karşınıza çıkıp size bambaşka bir fırsat sunabilir. Hayatta şansın kimden ve nasıl geleceği hiç bir zaman belli olmaz.

 

Yabancı Ülkelerden İnsanlarla Sohbet Etmek

 

Bambaşka ülkeden insanlarla sohbet etmek evet zordur fakat çok daha ilginç çok daha farklı bir deneyim sunar. Önce konuşacak ortak bir dil bulmak ciddi bir önem arz eder. Dil konusunu hallettikten sonra beden diline önem vermelisiniz. Sizin ülkenizdeki bir el hareketi ya da herhangi bir mimik başka bir dilde başka bir anlama gelebiliyor.

Bunu da hallettikten sonra zaten sohbete başladıktan sonra bir şekilde konuşma sürer gider. Birbirinize çok şey öğretir, çok şey öğrenirsiniz. Size çok yabancı olan biri ile yapacağınız birkaç saatlik sohbet belki de kendi ailenizden biriyle ettiğiniz sohbetten daha faydalı olacaktır. Yaşamınızda kimden ne öğreneceğiniz belli olmaz.

Chat siteleri

Sohbet siteleri

Bedava sohbet

Ücretsiz sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
1.685 okuma
2 Aralık, 2018
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


300x250 reklam

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet Canlı chat Sohbet odaları Chat